Jdi na obsah Jdi na menu
 


Je tu prosinec, advent, a možná přijde i Mikuláš

1. 12. 2011

Prosinec je pro většinu lidí časem předvánočního shonu. Každý chce svým milovaným blízkým udělat radost i za cenu vynaložení značných finančních prostředků. Proč taky ne?

Ani členové Vaduz Bike Teamu nejsou žádní škrti. Přesto nás nákupní horečka v době postupujícícho adventu příliš nezasáhla. Někteří z nás nemají peníze, další zas zlomenou nohu v sádře, v horším případě obojí. Díky této časové úspoře se můžeme více věnovat studiu

Tak dobře, asi si o nás nikdo nedělá moc iluze, takže můžeme prozradit, co se stalo naší nejnovější vášní. Ale abych nepředbíhal, musíme se vrátit do dob, kdy ještě Honza býval naším spolužákem na GFMP. Psal se rok 2006 a ve škole se v aule objevily počítače s internetem pro studenty. To bylo tenkrát něco! Přihlašovací jméno student a heslo student2006. Ruku v ruce s tímto technickým pokrokem šly online hry, ačkoliv bylo jejich hraní v prostorách auly brzy zakázáno. Starší studenti byli závislí na webgame, jiní na Travianu či Gladiatu. Nás však zachvátila hra jiná - Land of ice. Zdánlivě jednoduchá tahová strategická fantasy webovka. Nebylo přestávky, kterou bychom nestrávili klikáním a klikáním. Největší událostí se tenkrát stalo, když Honza postavil Údolí obrů. O tom si tehdy šuškal celý gympl! Po nějaké době z nás počáteční nadšení trochu vyprchalo a hru jsme opustili. Tedy až na Jiřku, který se stal nezapomenutelnou legendou tohoto virtuálního světa. A protože nejen dobří holubi se vracejí, začali jsme Land of ice před pár dny pařit znovu. Jiřka ze svého umění za těch několik let nic nezapomněl a opět se pohybuje na předních příčkách statistik. Taktéž i Lóra. Jen Jindra trochu pokulhává vzadu, protože mu tato hra nikdy nešla. A Honza má jediné štěstí, že je v Hradci a ještě jsme se mu o tom nezmínili, jinak by tomu zajisté propadl taky. Ještě jsem zapomněl dodat, že Venca tomuto druhu zábavy nikdy příliš neholdoval..

Ale bylo by chybou psát tu jen o nějaké pitomé hře, které mimochodem propadne každý kdo klikne na odkaz o pár řádků výše...

Tradičně se v prosinci na naší škole pořádá Schützův pohár v basketbalu. Tento turnaj mezi třídami je velice prestižní záležitostí a je mi ctí zde zmínit, že jsme obhájci vítězství. Za možnost zvednout ve vítězném opojení pohár nad hlavu vděčíme Vaškovi, ten je totiž opravdovou basketbalovou hvězdou. Sice není černý, nemá tetování na každém kousku kůže a náušnice, ale to mu nijak neubírá na schopnostech, které má. A ještě ho zdobí jedna ctnost, a to skromnost! Ačkoliv je v našich poměrech hvězdou, nemá žádné moresy, jako že bychom mu museli zavazovat boty nebo uvolňovat lavičku. Pilíři našeho týmu jsou dále Jiřka a Lóra. Dva bojovníci, kteří jdou do každého zápasu naplno. Dalším velice nenápadným členem je Kovalčuk. Ačkoliv se v naší soutěži neúmistil v první desítce, je naším fanouškem. Teda alespoň doufáme. Loni hrál i Jindra, který ale, jak už je psáno výše, má nohu v sádře, takže se ho letošní ročník netýká. Proto se uvolnilo místo pro malou velkou Elišku, mimochodem vítězku soutěže s VBT a tím pádem i naší velkou fanynku, a také pro Markétu, Hanku, Verču a Báru, které už do VBT tak žhavé nejsou... Jejich chyba

Ze základní do finálové skupiny jsme postoupili s přehledem a výkon se zkvalitňoval, takže uvidíme, co ukáží další zápasy, ve kterých už půjde o všechno.

 

Jinak jsou členové VBT stále v zápřahu. Nacvičujeme nástup na maturitní ples, který se koná už za 6 týdnů a čeká nás také natáčení utajovaného videa. Na ježdění na kole čas nezbývá, ale výpadky v tréninku snad doženeme v průběhu jara příštího roku a do Vaduzu budeme odjíždět dobře fyzicky připraveni.

Může se ale stát, že nás zítra  čerti odnesou do Mozaiky a nikam nepojedeme.. Budeme muset říct nějakou hezkou básničku a slíbit, že už budeme hodní...

VBT

 

Pro naše fanoušky chystáme nové video! Sledujte tento web, naši stránku na Facebooku a kanál na YouTube, a dozvíte se víc!

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář