Jdi na obsah Jdi na menu
 


Tipy na cyklovyjížďky

Do této rubriky budou členové Vaduz Bike Teamu vkládat trasy svých tréninků. Byli bychom rádi, aby posloužily jako inspirace pro cyklistické nadšence, kteří točí pedály pouze na jednom svém tradičním okruhu. 

Tato rubrika bude otevřená všem příznivcům cyklistiky, kteří budou moci do komentářů vkládat tipy na své vlastní výlety. Ideální je web www.cykloserver.cz .

 

 

Příspěvky

Návštěva Pardubického kraje

1. 6. 2012

Tento okruh vás zavede do sousedního kraje. Vydáte se z Rychnova do Vamberka, odkud pokračujete dál do Záměle a Potštejna, kde můžete navštívit zříceninu hradu nebo zámek. Dále se vydáte podél řeky Orlice na Vochtánku, kde Orlici přejedete po úzkém mostě a pokračujete dále až do Sopotnice, centra každoročního pochodu "Přes tři hrady". Ze Sopotnice vás čeká nejnepříjemnější část cesty - prudké a táhlé stoupání. Když se nahoře přehoupnete přes jeho hranu, můžete se těšit na příjemný sjezd do Velké Skrovnice, odkud ale zase musíte zařadit lehčí převody, abyste se vyškrábali na druhý nepříjemný kopec nad Brandýsem nad Orlicí. Pak už se profil narovná a nakonec silnice padá do Chocně. Z tohoto krásného města, kudy projíždí i slavné Pendolino se vydáte Přírodním parkem Orlice až do Čermné nad Orlicí, kde se napojíte na cyklostezku č. 4320 a projedete lesem do Brumbárova, malé osady ležící na cyklookruhu Brodec. Poté už cesta rychle ubíhá přes Svídnici, Kostelec nad Orlicí a přes Tutleky až do Rychnova nad Kněžnou.
Tato trasa, ačkoliv budete v sedle přes 2 hodiny, je spíše odpočinková. Až na dvě stoupání ve třetině trasy jedete hlavně po rovině a máte tedy čas na kochání se krásnou krajinou východních Čech. Trasa je vhodná i pro trekingová kola.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Tipy na cyklovyjížďky | Komentářů: 0

UP & DOWN trip

19. 4. 2012

Dnes jsme si pro vás, naše fanoušky, připravili jednu cyklistickou lahůdku. Jedná o vyjížďku pro ty z vás, kteří máte rádi, když vás z kola pořádně bolí nohy. Trasa UP & DOWN vede z Rychnova nad Kněžnou do Panské Habrové, odkud se cesta zvedá směrem do Prorubek. Na desátém kilometru se připravte na pořádnou kupu hnoje, jejíž oder vás jistojistě zvedne ze sedla. Na kačerovské křižovatce odbočíte doleva a po krátkém sjezdu na Polanku zahnete podél Kněžné, která zde vypadá jako malý potůček, doprava. Tento kopec na Pádolí je opravdu výživný a po krátkém odpočinku na cestě k Zámečku si opět připravte lehké převody, protože vás čekají ještě 3 kilometry na nejvyšší bod - Lusino údolí. Název údolí je trochu zavádějící, protože ve skutečnosti je to spíš horské sedlo. Pokud tudy pojedete v jarních měsících, připravte se na možnost jízdy ve sněhu (já si to dnes vyzkoušel na vlastní kůži). Po absolvování 20km do kopce se připravte na krásný dlouhý sjezd do Zdobnice, odkud se cesta nadále svažuje až do obce Souvlastní, za kterou je nutné vystoupat do Bělé. Odtud se sjíždí až do Jaroslavi, kde je třeba odbočit po červené turistické doleva. Po krátké XC vložce se ocitnete u Ivanského jezera, od kterého vystoupáte kolem hotelu Studánka až k hlavní silnici z Rychnova směrem do Javornice. Pak vás čeká už jen sjezd do Rychnova. 

S převýšením lehce přes 1000m se tato 47km dlouhá trasa řadí k těžším z našeho repertoáru. Doporučujeme opravdu těm, kterým nevadí, když se na kole občas vytrápí :-)

 

 
Celý příspěvek | Rubrika: Tipy na cyklovyjížďky | Komentářů: 0

Okolím Rychnova nad Kněžnou 2

11. 4. 2012

Tato trasa je sice jedna z těch kratších, ale vede zejména po prašných polních cestách. Až do Záměle je profil rovinatý. Pak se ale začne zvedat do Vamberka. Po pár minutách odpočinku přichází nejtěžší stoupání z Pekla nad Zdobnicí na Jahodov. Doporučujeme spíše horské kolo.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Tipy na cyklovyjížďky | Komentářů: 0

Okolím Rychnova nad Kněžnou

10. 4. 2012

Tato trasa příjemné délky i výškového profilu vás provede malebnými vesničkami okolo Lična, odkud si můžete ze sedla svých bicyklů vychutnávat panoramata Orlických hor. Dále vede oborou mezi Třebechovicemi pod Orebem a Týništěm nad Orlicí, kde můžete při troše štěstí narazit na lesní zvěř, při troše smůly se na vás může vyřítit vlak na nějakém ze 2 nechráněných železničních přejezdů.

 
Celý příspěvek | Rubrika: Tipy na cyklovyjížďky | Komentářů: 0

Rychnov nad Kněžnou - Kunětická hora - Rychnov nad Kněžnou

10. 4. 2012

Bezmála stokilometrová trasa vás zavede na hrad Kunětická hora nedaleko od Pardubic. Není přiliš kopcovatá, ale svou délkou trochu náročnější.

P.S. Pokud se chcete podívat alespoň na nádvoří "Kuňky", tak tam nejezděte v pondělí, jako my. Mohlo by se vám totiž stát, že budete zírat na zavřená vrata, zpoza kterých se ozývá štěkot krvelačného hlídacího psa...

 
Celý příspěvek | Rubrika: Tipy na cyklovyjížďky | Komentářů: 0

Rychnov nad Kněžnou - Suchý vrch - Rychnov nad Kněžnou

10. 4. 2012

Velice náročná, 107km dlouhá trasa s převýšením téměř 2000m, kde dostali členové VBT pořádný "hlaďák".. Cesta vede nejprve pořád do kopce až do Rokytnice v Orlických horách. Poté se profil celkem vlní. V letních vedrech se můžete smočit v přehradní nádrži Pastviny. Další významnější průjezdní obcí je Mladkov, kde doporučujeme namasírovat lýtka, protože na příštích bezmála osmi kilometrech nastoupáte více než 450 metrů až na nejvyšší bod celé trasy - Suchý vrch. Kousek pod vrcholem je vojenské muzeum - pevnost Bouda, která jistě stojí za návštěvu. Ze Suchého vrchu, kde se můžete z rozhledny rozhlédnout po kraji, cesta pokračuje prudkým sjezdem až do Jablonného, odkud se opět začne stoupat až do vesničky Sobkovice. Odtud už není moc co řešit a cesta rychle ubíhá až do Litic. Zdatnější mohou navštívit tamější hrad (nás už bolely nohy až až). A dále cesta vede malebným údolím Divoké Orlice do Potštejna (možnost návštěvy zříceniny) a následně přes Doudleby a Kostelec do Rychnova. Doporučujeme pro vyzrálé cyklisty!

 
Celý příspěvek | Rubrika: Tipy na cyklovyjížďky | Komentářů: 0